Výroba www

Co výroba www stránek zahrnuje za činnosti?

Výroba www stránek se vyvíjí již přibližně 20 let, a za tu dobu se posouváme z výroby www stránek způsobem, kdy si sedl k počítači jeden student a programoval k profesionální a týmové práci.

 

Webové stránky, aby byly úspěšné, již nelze pouze programovat, celá činnost (proces výroby www stránek) by se měl skládat minimálně z těchto kroků:

 

 1. Konzultace a definice cílů se zákazníkem.

Zákazník si nezřídka myslí, že mu “přece jen stačí nějaké stránky a eshop a budu prodávat”. Když si v klidu nad zadáním, prvotními myšlenkami, které vůbec k zadání tvorby webu vznikly, sedneme a zamyslíme se, zpravidla se zadání pro vytvoření www stránek i značně upraví.

 1. Návrh struktury webu

Celé www stránky (website) by měly působit jako koncert, jako jeden velký harmonický a mezi sebou provázaný celek. Abychom této harmonie, sladění, dosáhli, je nutné, aby naši specialisté navrhli celou strukturu webu. Tím se myslí názvy, témata a provázanost jednotlivých www stránek na celém webu.

 1. Návrh wireframe www stránek (“drátkový” model stránek webu)

Každá hlavní stránka celého webu se rozkreslí do hlavních obsahových bloků www stránky. V tuto chvíli ještě neaplikujeme grafické ztvárnění webu. V tomto kroku navrhujeme, zda na stránce budou tyto a tyto informace, bude jim vyčleněn takto velký prostor a budou například v boxu vpravo nahoře.

 1. Grafický návrh www stránek

Tento krok je nezřídka zaměňován s celou tvorbou www stránek. V tomto kroku náš grafik (Art Director) vezme wireframes navrhnuté v předchozím kroku a začne je “oblékat” do grafické podoby. Grafik je částečně svázan Grafickým manuálem společnosti a pojetím grafiky pro danou společnost (například seriózní pro banku, odvážné pro prodejce outdoor vybavení atd.)

 1. Výběr vhodného CMS (redakčního systému) pro nasazení jako platforma www stránek

 2. Programování www stránek

 

Proč byste výrobu www stránek měli realizovat u nás?

Důvodem, který se nabízí v návaznosti na předchozí informace je, že výše uvedený proces tvorby www stránek dodržujeme a neustále vylepšujeme.

 

Dalšími důvody nechat si vytvořit www stránky u nás mohou být:

 • Zkušenost s tvorbou www stránek více než 6 let

 • Několik desítek hlavních a stovek všech referenčních projektů

 • Spojení s americkými SEO experty, pracujícími na projektech pro Microsoft nebo Google

 • Pokrytí téměř celé ČR geograficky díky síti poboček a partnerů. Přitom hlavní vývojové centrum je v centru České republiky s dobrou dojezdovou vzdáleností, jak do Prahy, tak do Brna, nebo třeba Českých Budějovic.

 • Nadšení a odvaha vytvářet stále nová a originální řešení.

 • Bereme www stránky jako investice, ne jako náklad